Asociācija

Biedrība „Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija” ir profesionāla sabiedriska organizācija, kurā apvienojušies telpiskās plānošanas jomā strādājošie speciālisti. Asociācija ir dibināta 1996.gadā – laikā, kad pēc mūsu valsts neatkarības atgūšanas sāka veidoties jaunā plānošanas sistēma. Tobrīd līdz ar politiskajām un ekonomiskajām izmaiņām kardināli mainījās plānošanas būtība – galvenā atbildība tika deleģētā pašvaldībām, beidza eksistēt valsts projektēšanas institūti un dibinājās jauni, nelieli profesionāli uzņēmumi. Šajā laikā, izprotot nepieciešamību veidot kopīgu profesionālo platformu, tika dibināta sabiedriska organizācija, kas apvienoja gan Latvijas pašvaldību darbiniekus, gan neatkarīgos nozares konsultantus


Šogad asociācijai aprit piecpadsmit gadi, un tā savās rindās pulcē nozares vadošos ekspertus. Biedru sastāvs atspoguļo to, kā ir būvēta joma, ko mēs pārstāvam – tā ir multidisciplināra nozare, kur panākumus var gūt vienīgi daudzpusīga komanda. Mūsu biedri ir arhitekti un ģeogrāfi, ekonomisti, sociālo zinātņu un vides speciālisti, arī citu profesiju pārstāvji.


Asociācija aktīvi piedalās Latvijas telpiskās attīstības politikas veidošanā, normatīvo aktu izstrādē un problēmjautājumu risināšanā. Viena no mūsu galvenajām misijām ir plānošanas kvalitātes, tātad arī speciālistu profesionalitātes un atbildības paaugstināšana. Tikpat svarīgs uzdevums ir dialogs ar pašvaldībām un sabiedrību – savstarpējas sapratnes veidošana par plānošanas nozīmi, būtību, ikviena sabiedrības locekļa lomu un atbildību darbā, kura rezultātā top mūsu dzīves telpa.

Notikumi

Oktobris
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ask.fm

Galerija

Plānotāju darba plenērs Jelgavā - priekšlikumi Hercoga Jēkaba laukuma rekonstrukcijai 12.11.2010.
 
© 2010 Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija
Kontakti: Mazā pils iela 1, Riga, LV-1050
E-pasts: planotaji@lv-planotaji.lv
Izstrāde: ZMP