Preses relīze par LTA 20 gadu jubileju

Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija atzīmē 20 gadu jubileju un aicina teritorijas attīstības plānotājus iesaistīties organizācijas darbība

Lai pastāvīgi nodrošinātu pieredzes un zināšanu apmaiņu teritorijas attīstības plānošanas jomā, 1996.gadā tika izveidota biedrība “Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija”. Biedrībā uz brīvprātības pamata apvienojušies teritorijas attīstības plānošanas jomā strādājošie speciālisti – gan pašvaldību un valsts iestāžu darbinieki, gan neatkarīgi (privātos uzņēmumos) praktizējoši plānotāji.

Biedrības galvenie mērķi ir vienot teritorijas attīstības plānošanas jomā praktizējošos speciālistus, popularizēt sabiedrībā teritorijas attīstības plānošanu un šī darba rezultātus, piedalīties teritorijas attīstības plānošanu reglamentējošo normatīvo aktu izstrādē, kā arī veicināt un ierosināt nepieciešamās izmaiņas esošajos teritorijas plānošanu reglamentējošos normatīvos aktos un veicināt teritorijas attīstības plānošanas dokumentu kvalitātes uzlabošanu kopumā.

Šo 20 gadu laikā Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija ir aktīvi iesaistījusies dažādu ar teritorijas plānošanu reglamentējošu normatīvo aktu izstrādē, paužot gan konkrētus ieteikumus, gan konstruktīvu kritiku. Piemēram, pēdējos gados biedrība arvien vairāk iestājas par elastīgākas un uz loģiskiem spriedumiem orientētas plānošanas sistēmas attīstīšanu Latvijā, pēc iespējas samazinot pašreiz pārāk plaši praktizēto matemātisko un juridisko pieeju.

Biedrība ir bijusi aktīva viedokļu paudēja arī konkrētos administratīvos strīdos par dažādiem ar plānošanu saistītiem jautājumiem gan Rīgas, gan Jūrmalas pašvaldībās, cenšoties sniegt neatkarīgu profesionālu viedokli.

Biedrība lepojas, ka kopš 2011.gada tai ir savs biedru profesionālās darbības kodekss, kas ir saistošas vadlīnijas biedrības biedriem un ieteikumi citiem teritorijas attīstības  plānošanas jomā nodarbinātajiem speciālistiem. Profesionālās darbības kodeksā tiek norādīts, ka teritorijas attīstības plānotāji strādā sabiedrības labā, profesionālā darbība aptver veselības, estētikas, taisnīguma un efektivitātes aspektus, kā arī akcentēts, ka telpiskā plānošana sniedz ieguldījumu dabas un kultūras vērtību saglabāšanā un veicina veselīgu kopienu attīstību un dzīves kvalitātes uzlabojumus.

Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija savu jubileju atzīmēs ar pasākumu, kas notiks piektdien, 2016.gada 26.novembrī, Ogrē, Ogres Vēstures un mākslas muzejā.

Par Latvijas Teritoriālplānotāju asociāciju un iespējamo dalību tajā aicinām sazināties ar Latvijas Teritoriālplānotāju asociācijas valdes locekli Ilzi Circeni, tālr.: 28323046; e-pasts: icircene@inbox.lv.

Notikumi

Jūnijs
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ask.fm

Galerija

Seminārs Valkā 25.05.2010.
 
© 2010 Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija
Kontakti: Mazā pils iela 1, Riga, LV-1050
E-pasts: planotaji@lv-planotaji.lv
Izstrāde: ZMP